Miejska Polityka Społeczna

Miejska Polityka Społeczna

STOPuzależnieniom.pl - Baza darmowych programów w Warszawie

Increase Normalny Decrease
Prześlij innym
opublikowany: czwartek, 16 maja 2019 - 12:14, mskora

M.st. Warszawa pomaga warszawiakom z problemem uzależnienia od alkoholu.


W samej tylko Warszawie osób pijących ryzykownie może być ok. 118 tys., natomiast pijących szkodliwie - ok. 84 tys. Dlatego m.st. Warszawa postawiło na jeszcze większą promocję wśród warszawiaków nieodpłatnych programów prowadzonych przez warszawskie organizacje pozarządowe, współfinansowanych ze środków miejskich. Od marca br. działa strona www.stopuzaleznieniom.pl - Warszawski Serwis Informacyjny dotyczący profilaktyki uzależnień, na której są zamieszczane informacje o darmowych działaniach przeznaczonych dla warszawiaków borykających się z problemem uzależnienia od alkoholu.

Serwis STOPuzależnieniom.pl jest skierowany do wszystkich mieszkańców m.st. Warszawy, w szczególności osób zagrożonych uzależnieniem (pijących ryzykownie i szkodliwie), osób uzależnionych od alkoholu oraz ich bliskich (często współuzależnionych / Dorosłych Dzieci Alkoholików).

Głównym celem serwisu jest publikowanie w jednym miejscu informacji o aktualnych inicjatywach warszawskich organizacji - nieodpłatnych projektach przeznaczonych dla warszawiaków borykających się z problemem uzależnienia (własnym lub bliskiej osoby). Portal jest także stale aktualizowany o artykuły dotyczące problematyki uzależnienia od alkoholu, współuzależnienia czy wychowywania się w rodzinie alkoholowej, przede wszystkim wywiady ze specjalistami psychoterapii uzależnień.

Niebawem w serwisie pojawi się także obszerna baza placówek świadczących pomoc w zakresie uzależnienia od alkoholu. 
Serwis działa także na Facebooku: https://www.facebook.com/StopUzaleznieniomPl/ 
Portal https://stopuzaleznieniom.pl/ jest prowadzony przez dwie organizacje pozarządowe - Fundację Studio Psychologii Zdrowia i Fundację Praesterno. Projekt powstaje we współpracy z m.st. Warszawa i jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Załączniki

  1. 1.
    logo serwisu
    (plik: logo_nowe.png, file size: 34.22 KB)
    Pobierz